پلیمر در صنعت خودرو

صنعت خودرو

ژوئن 25, 2023

با پیشرفت روند سبک‌سازی خودروها و امکان انتخاب و طراحی قطعات مختلف بر حسب کاربری و نیاز، پلاستیک‌ها و کامپوزیت‌های پلیمری به عنوان جایگزینی مناسب برای فلزات مورد استفاده قرار گرفتند. امروزه استفاده از پلیمرها علاوه بر صرفه‌ی اقتصادی و امکان مهندسی سازی، به لحاظ ظاهری هم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. خواص ضربه‌پذیری، ضد خراش بودن، مقاومت در برابر UV و تابش خورشید و کیفیت رنگ مناسب، از جمله خواص معمول مورد نظر در این صنعت می‌باشد که بر حسب نیاز و با بهره‌مند از دانش علم مواد می‌توان پلیمر مناسب را انتخاب و آمیزه‌ی متناسب را طراحی نمود. از مهمترین این پلیمرها می توان به کامپاندهای مهندسی بر پایه پلی‌پروپیلن پلی‌آمید و ABS اشاره کرد.

  • Polypropylene-base
  • ABS-base
  • Polyamide-base

 

 

datasheet

آخرین مقالات

دیگر مطالب

این نمایشگاه به کمک انجمن صنایع لوازم خانگی ایران به تاریخ 3 الی 6 آبان‌ماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران و با هدف کمک به . افزایش حجم مبادلات بازرگانی خارجی . توسعه همكاری‌های اقتصادی . افزایش سطح تولید
شرکت استرالیایی Twelve8 Technology خط تولید یک افزودنی پلاستیکی را راه‌اندازی کرده است که پلیمرهای ترکیب شده با آن را قادر می‌سازد ظرف دو سال به طور طبیعی و بدون اقدام صنعتی تجزیه شوند. افزودنی PaktoEarth RAWS-Tech به آب، دی‌اکسیدکربن (۲CO) و کمتر از ۱ درصد زیست‌توده تجزیه می‌شود.
ظروف یکبار مصرف عمدتا از کاغذ، پالپ، پلی‌اتیلن‌ترفتالات، پلی‌استایرن، پلی‌اتیلن، نشاسته، CPLA و PLA تجزیه‌پذیر تولید شده و شامل بشقاب، کاسه، لیوان، کاتلری و ظروف بسته‌بندی یکبار مصرف و به طور کلی ملزومات سرو غذا می‌شود.
گروه Lifocolor اعلام کرده است که مجموعه مستربچ‌های Lifocolor BIO خود برای بیوپلیمرها را با محصولات جدیدی به نام کنسانتره‌های رنگی bio-C، گسترش داده است. این کنسانتره‌ها شامل مجموعه‌ای از رنگ‌های مخصوص سازگار با محیط‌زیست می‌شود