لوازم خانگی و الکترونیکی

ژوئن 25, 2023

از دیگر حوزه های مصرف مواد پلیمری مهندسی می توان به صنعت لوازم خانگی و ساخت لوازم الکترونیکی اشاره کرد. لوازم الکترونیکی و آشپزخانه به دلیل نیاز توامان به چندین فاکتور، یکی از ایستگاه های مهم مصرف پلیمرهای مهندسی است که حجم قابل توجهی از بازار پلاستیک‌ها و مواد ترموست را به خود اختصاص می‌دهد. قالب‌گیری راحت، عایق الکتریکی و حتی حرارتی بودن، زیبایی و قیمت مناسب از جمله مهمترین دلایل سوق به سمت استفاده از این مواد است.

از مهمترین این پلیمرها می‌توان به ABS، پلی‌استال، پلی‌کربنات، مواد استایرنی و همچنین کامپاندهای مهندسی بر پایه پلی‌آمید و پلی‌پروپیلن تقویت‌شده اشاره کرد.

  • ABS-base
  • Polypropylene-base
  • POM-base
  • PS-base
  • Polyamide-base

 

datasheet

آخرین مقالات

دیگر مطالب

این نمایشگاه به کمک انجمن صنایع لوازم خانگی ایران به تاریخ 3 الی 6 آبان‌ماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران و با هدف کمک به . افزایش حجم مبادلات بازرگانی خارجی . توسعه همكاری‌های اقتصادی . افزایش سطح تولید
شرکت استرالیایی Twelve8 Technology خط تولید یک افزودنی پلاستیکی را راه‌اندازی کرده است که پلیمرهای ترکیب شده با آن را قادر می‌سازد ظرف دو سال به طور طبیعی و بدون اقدام صنعتی تجزیه شوند. افزودنی PaktoEarth RAWS-Tech به آب، دی‌اکسیدکربن (۲CO) و کمتر از ۱ درصد زیست‌توده تجزیه می‌شود.
ظروف یکبار مصرف عمدتا از کاغذ، پالپ، پلی‌اتیلن‌ترفتالات، پلی‌استایرن، پلی‌اتیلن، نشاسته، CPLA و PLA تجزیه‌پذیر تولید شده و شامل بشقاب، کاسه، لیوان، کاتلری و ظروف بسته‌بندی یکبار مصرف و به طور کلی ملزومات سرو غذا می‌شود.
گروه Lifocolor اعلام کرده است که مجموعه مستربچ‌های Lifocolor BIO خود برای بیوپلیمرها را با محصولات جدیدی به نام کنسانتره‌های رنگی bio-C، گسترش داده است. این کنسانتره‌ها شامل مجموعه‌ای از رنگ‌های مخصوص سازگار با محیط‌زیست می‌شود