کشاورزی

ژوئن 25, 2023

کشاورزی نقش بسیار مهمی در تأمین مواد غذایی و امنیت غذایی دارد. از سوی دیگر با توجه به افزایش جمعیت جهان، اهمیت کشاورزی در فراهم آوردن این امنیت بیشتر می شود. پلیمرها با به ارمغان آوردن دستاوردهای بسیاری در صنعت کشاورزی، انقلابی در این حوزه ایجاد کردند. مطابق آمارهای منتشر شده کاربرد مواد پلیمری در صنعت کشاورزی روز به روز در حال افزایش است و با صنعتی‌تر شدن آن بیشتر هم خواهد شد.

تجهیزات آبیاری، پوشش گلخانه‌ها و زمین‌های کشاورزی، پوشش بذر و تثبیت‌کننده‌های خاک و حتی نگهداری و حمل و بسته‌بندی محصولات کشاورزی از جمله عمده‌ترین موارد مصرف پلیمرها در صنعت کشاورزی محسوب می شوند.

سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

  • HDPE (High Density Polyethylene)
  • LDPE (Low Density Polyethylene)
  • Polypropylene Compounds

 

datasheet

آخرین مقالات

دیگر مطالب

این نمایشگاه به کمک انجمن صنایع لوازم خانگی ایران به تاریخ 3 الی 6 آبان‌ماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران و با هدف کمک به . افزایش حجم مبادلات بازرگانی خارجی . توسعه همكاری‌های اقتصادی . افزایش سطح تولید
شرکت استرالیایی Twelve8 Technology خط تولید یک افزودنی پلاستیکی را راه‌اندازی کرده است که پلیمرهای ترکیب شده با آن را قادر می‌سازد ظرف دو سال به طور طبیعی و بدون اقدام صنعتی تجزیه شوند. افزودنی PaktoEarth RAWS-Tech به آب، دی‌اکسیدکربن (۲CO) و کمتر از ۱ درصد زیست‌توده تجزیه می‌شود.
ظروف یکبار مصرف عمدتا از کاغذ، پالپ، پلی‌اتیلن‌ترفتالات، پلی‌استایرن، پلی‌اتیلن، نشاسته، CPLA و PLA تجزیه‌پذیر تولید شده و شامل بشقاب، کاسه، لیوان، کاتلری و ظروف بسته‌بندی یکبار مصرف و به طور کلی ملزومات سرو غذا می‌شود.
گروه Lifocolor اعلام کرده است که مجموعه مستربچ‌های Lifocolor BIO خود برای بیوپلیمرها را با محصولات جدیدی به نام کنسانتره‌های رنگی bio-C، گسترش داده است. این کنسانتره‌ها شامل مجموعه‌ای از رنگ‌های مخصوص سازگار با محیط‌زیست می‌شود